Tuotteen lisäys onnistui.
1/2” suurtehoinen paineilmatoiminen miniMONSTER-iskuväännin 1 390 Nm
1/2” suurtehoinen paineilmatoiminen miniMONSTER-iskuväännin 1 390 Nm
- Tuotenro: 515.1270
- EAN: 4042146033180
- Special Hinta: 161,50 € *
Kuvaus
- liukumaton, pehmeä kahva
- ilmanpoisto alla olevan kahvan kautta
- käytännöllisellä yksikätisellä suunnanvaihtovivulla (vasen/oikea)
- kevyt käyttää
- 3-vaiheinen vääntömomentin esivalinta
- Tehokas-teollinen--Jumbo-iskumekanismi
- pitkä käyttöikä
- kylmäeristetty kahva
- sis. 1/4 tuuman pistokkeen
- ultrakevyt kotelo
Ominaisuudet
| Enimmäisavausmomentti: | 1390 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle: | 1 = 270 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 2: | 2 = 640 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 3: | 3 = 965 Nm |
| Ilmankulutus, l/min: | 135 |
| Kahva: | Liukumaton pehmytkahva |
| Kiinnitys (mitta) tuumina: | 1/2 |
| Kokonaispituus L (mm): | 190 |
| Käyttöpaine, bar: | max. 6,3 bar |
| Käyttötapa: | Paineilmakäyttöinen |
| Letkun vähimmäisläpimitta: | 3/8" - 10 mm |
| Leveys B: | 95 |
| Liitoskierre: | 1/4"PT |
| Materiaali1: | Alumiini |
| Mittausepävarmuus, tärinännopeutus: | 1.24 |
| Nelikantavääntiö: | 1/2 |
| Paino g: | 1340 |
| Pakkauksen korkeus mm: | 76 |
| Pakkauksen leveys mm: | 189 |
| Pakkauksen pituus mm: | 204 |
| Pakkauksen sisältö: | 1 |
| Ruuvin enimmäiskokko: | M 16 |
| Standardi: | DIN EN ISO 28927-2 |
| Suositeltu kiristysmomentti: | 615 Nm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku, r/min: | 10000 |
| Tärinännopeutus: | < 9,18 |
| Videolinkki käyttö: | Video |
| Äänen painetaso (dbA): | 102 |
| Äänen tehotaso (dbA): | 113 |
Viimeksi katseltu