Tuotteen lisäys onnistui.
1/2" paineilmaiskuruuvain, 1490 Nm
1/2" paineilmaiskuruuvain, 1490 Nm
- Tuotenro: 515.1215
- EAN: 4042146088920
-
Info: Tuote ei ole tilattavissa
Kuvaus
- liukumaton, pehmeä kahva
- ilmanpoisto alla olevan kahvan kautta
- käytännöllisellä suunnanvaihtovivulla (vasen/oikea)
- kevyt käyttää
- 3-vaiheinen vääntömomentin esivalinta
- suurtehoinen kaksoisvasara-iskumekanismi
- pitkä käyttöikä
- kylmäeristetty kahva
- sis. 1/4 tuuman pistokkeen
- ultrakevyt magnesiumkotelo
Ominaisuudet
| Enimmäisavausmomentti: | 1490 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle: | 1 = 444 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 2: | 2 = 592 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 3: | 3 = 810 Nm |
| Ilmankulutus, l/min: | 128 |
| Kahva: | Kylmäeristetty kahva |
| Kiinnitys (mitta) tuumina: | 1/2 |
| Kokonaispituus L (mm): | 208.0 |
| Käyttöpaine, bar: | max. 6,3 bar |
| Käyttötapa: | Paineilmakäyttöinen |
| Letkun vähimmäisläpimitta: | 3/8" - 10 mm |
| Leveys B: | 190.0 |
| Liitoskierre: | 1/4"PT |
| Mittausepävarmuus, tärinännopeutus: | 1.34 |
| Nelikantavääntiö: | 1/2 |
| Paino g: | 2860 |
| Pakkauksen korkeus mm: | 85 |
| Pakkauksen leveys mm: | 210 |
| Pakkauksen pituus mm: | 240 |
| Pakkauksen sisältö: | 1 |
| Ruuvin enimmäiskokko: | M 16 |
| Standardi: | DIN EN ISO 28927-2 |
| Suositeltu kiristysmomentti: | 542 Nm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku, r/min: | 7500 |
| Tärinännopeutus: | < 8,50 |
| Äänen painetaso (dbA): | 88 |
| Äänen tehotaso (dbA): | 104 |
Viimeksi katseltu