Tuotteen lisäys onnistui.
1/2” suurtehoinen paineilmatoiminen BOXXER-iskuväännin 1 290 Nm
1/2” suurtehoinen paineilmatoiminen BOXXER-iskuväännin 1 290 Nm
- Tuotenro: 515.1195
- EAN: 4042146693810
-
Info: Tuote ei ole tilattavissa
Kuvaus
- liukumaton, pehmeä kahva
- ilmanpoisto alla olevan kahvan kautta
- käytännöllisellä suunnanvaihtovivulla (vasen/oikea)
- kevyt käyttää
- 3-vaiheinen vääntömomentin esivalinta
- suurtehoinen kaksoisvasara-iskumekanismi
- pitkä käyttöikä
- kylmäeristetty kahva
- sis. 1/4 tuuman pistokkeen
- ultrakevyt alumiinikotelo
Ominaisuudet
| Enimmäisavausmomentti: | 1290 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle: | 1 = 408 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 2: | 2 = 544 Nm |
| Enimmäiskiristysmomentti oikealle 3: | 3 = 745 Nm |
| Ilmankulutus, l/min: | 128 |
| Kahva: | Liukumaton pehmytkahva |
| Kiinnitys (mitta) tuumina: | 1/2 |
| Kokonaispituus L (mm): | 200 |
| Käyttöpaine, bar: | max. 6,3 bar (90 psi) |
| Käyttötapa: | Paineilmakäyttöinen |
| Letkun vähimmäisläpimitta: | 1/2" - 12,7 mm |
| Leveys B: | 175 |
| Liitoskierre: | 1/4"PT |
| Mittausepävarmuus, tärinännopeutus: | 1.83 |
| Nelikantavääntiö: | 1/2 |
| Paino g: | 1990 |
| Pakkauksen korkeus mm: | 95 |
| Pakkauksen leveys mm: | 211 |
| Pakkauksen pituus mm: | 237 |
| Pakkauksen sisältö: | 1 |
| Ruuvin enimmäiskokko: | M 16 |
| Tyhjäkäyntikierrosluku, r/min: | 7930 |
| Tärinännopeutus: | < 13,56 |
| Äänen painetaso (dbA): | 88 |
| Äänen tehotaso (dbA): | 104 |
Viimeksi katseltu