Tuotteen lisäys onnistui.
Auton yleismittari induktiopinseteillä
Auton yleismittari induktiopinseteillä
- Tuotenro: 150.2040
- EAN: 4042146151426
-
Info: Tuote ei ole tilattavissa
Kuvaus
- korkealuokkainen erikoisvalmisteinen yleismittari moottori- ja hyötyajoneuvojen sähkö- ja elektroniikkajärjestelmien mittaukseen
- lisätoiminto kierroslukumittaukseen
- sytytysajan määritys mahdollinen jopa 8-sylinterisille moottoreille (viiveaikatoiminto)
- LCD-kaksoisnäyttö, jossa digitaalinen näyttö ja pylväskaavionäyttö (32-osainen pylväskaavio)
- automaattinen ylivuoto- ja napaisuusilmaisin
- varustettu turvamekanismilla (V, µA / mA / A), estää virhekytkennän
- keskitetty 23-paikkainen kääntökytkin
- automaattinen aluevalinta
- suuri 3.1/2-paikkainen LCD-näyttö, jossa vahva kontrasti ja taustavalaistus
- sisäänrakennettu lasisulake, 250 V (500 mA) – 20 x 5 mm, suojaa virtapiirejä
- sisältää mittajohtosarjan ja testauskärjet, hammastetut pidikkeet, induktiopinsetit ja lämpötila-anturin
- ON/OFF-kytkin ja lämpötilaan perustuva automaattinen virrankatkaisu
- ulosvedettävä kaksiosainen, säädettävä jalusta kumisessa suojakotelossa
- vankka muovikotelo
Toiminnot:
- tasa- ja vaihtojännitemittaus
- tasa- ja vaihtovirtamittaus
- Resistanssimittaus
- viiveaika
- dioditestaus (äänimerkki)
- Kierroslukumittaus
- lämpötilaperusteinen sammutusautomatiikka
- Taajuusmittaus
- akkuvarauksen ilmaisin
Ominaisuudet
| Akkutyyppi: | 9V |
| Jännite (V): | 9 |
| Kierroslukumittaus: | 300 - 12000RPM |
| Käyttöalue, yleinen: | Moottoriajoneuvot |
| Käyttölämpötila: | 0° - +40° C (32° - 104° F) |
| Ladattava akku: | ei |
| Leveys mm: | 91 |
| Lämpötila mittaustarkkuuteen: | 23° C ± 5° C |
| Lämpötilamittaus: | -20° - +760° C (-4° - 1400° F) |
| Näyttö: | Elektroninen (näyttö) |
| Paino g: | 500 |
| Pakkauksen korkeus mm: | 75 |
| Pakkauksen leveys mm: | 404 |
| Pakkauksen pituus mm: | 251 |
| Pakkauksen sisältö: | 1 |
| Palautus ei mahdollista: | Kyllä |
| Pariston koostumus: | alkali-mangaani (alkaaliparisto) |
| Pariston paino [kg]: | 0.047 |
| Pariston painoluokka: | luokka 03 (31–50 g) |
| Pituus, mm: | 189 |
| Resistanssimittaus: | 32 - 32000 ohmia |
| Sisältää litiumpariston: | ei |
| Sisältää pariston: | kyllä |
| Suojaus S1 (hienovirta): | 500mA/350V (20x5mm) |
| Suojaus S2 (virran mittausholkki): | 10A/250V (30x5mm) |
| Syvyys, mm: | 31.5 |
| Taajuusmittaus: | 32,60 - 200 kHz |
| Tasajännite: | 326 mV - 1000 |
| Tasavirta: | 326 µA - 10 A |
| Toimintoattribuutti 1: | Hold-toiminto |
| Vaihtojännite: | 3,26 V - 750 |
| Vaihtovirta: | 326 µA - 10 A |
| Varaston lämpötila: | -10° - +50° C (14° - 122° F) |
| Virransyöttö: | 9 V:n paristo |
| tarvittavien akkujen määrä: | 1 |
Viimeksi katseltu