Tuotteen lisäys onnistui.
Automaattinen hitsaajan suojakypärä, racing-muotoilu
Automaattinen hitsaajan suojakypärä, racing-muotoilu
- Tuotenro: 310.0180
- EAN: 4042146378908
-
Info: Tuote ei ole tilattavissa
Kuvaus
- kytkeytyy täysin automaattisesti kirkkaasta tummaan, heti kun valokaari sytytetään
- virtalähteen vaihtoa ei vaadita korkealaatuisten aurinkokennojen ansiosta
- varustettu tummasta kirkkaaseen vaihtavalla herkkyys- ja viivekytkimellä, mikä ehkäisee silmien tulehtumista korkealla virtamäärällä hitsattaessa
- pikakytkentä side- ja pistehitsaukseen mahdollinen
- paluuajan valintakytkin
- vankka pään hihna moninkertaisesti säädettävissä
- täydellinen kaulasuojus
- kasvosuojaus standardin EN 175 mukainen / silmien suojaus standardin EN379 1/2/1 mukainen
Ominaisuudet
| Akkutyyppi: | LR44 |
| Jännite (V): | 1,5 |
| Kokonaispituus L (mm): | 330 |
| Korkeus H: | 200 |
| Käyttölämpötila: | -5°C - +55°C |
| Ladattava akku: | ei |
| Leveys B: | 200 |
| Mitta, kasetti: | 110 x 90 x 9 mm (4.3/8" x 3.1/2" x 0,35") |
| Paino g: | 830 |
| Pakkauksen korkeus mm: | 234 |
| Pakkauksen leveys mm: | 329 |
| Pakkauksen pituus mm: | 239 |
| Pakkauksen sisältö: | 1 |
| Palautus ei mahdollista: | Kyllä |
| Pariston koostumus: | alkali-mangaani (alkaaliparisto) |
| Pariston paino [kg]: | 0.007 |
| Pariston painoluokka: | nappiparisto |
| Sisältää litiumpariston: | ei |
| Sisältää pariston: | kyllä |
| Suunnanvaihdon reaktioaika 1: | 1/25.000 s |
| Suunnanvaihdon reaktioaika 3: | 0,6 s viive |
| Tarkastusikkuna: | 98 x 40 mm (3.7/8" x 1.5/8") |
| UV/IR-suojaus: | Standardien EN169 / DIN 16 mukainen |
| Varaston lämpötila: | -20°C - +70°C |
| Virransyöttö: | Litiumparisto + aurinkokennot |
| Värivalinta 1: | Portaattomasti säädettävä, DIN 9-13 |
| Värivalinta 2: | Standardi, valonsäätö: DIN 3 (4) |
| tarvittavien akkujen määrä: | 1 |
Viimeksi katseltu