Tuotteen lisäys onnistui.
efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke
efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke
- Tuotenro: 117.7615
- EAN: 4042146865224
- Special Hinta: 623,50 € *
Kuvaus
- siirrettävä latausasema standardin EN 62752 mukaisesti: 2016
- sähkö- ja hybridiajoneuvoille
- tyyppi 2 (IEC 62196-2)
- suko-pistoke
- enint. 3,7 kW latausteho
- jopa 16 A (yksivaiheinen)
- 230 V / 50 Hz
- Mode 2
- ampeerit asetettavissa: 6, 8, 10, 15 tai 16 ampeeria
- vikavirtasuojakytkin RCD tyyppi A
- latauksen keston esivalinta
- latauksen alkamisen asetus
- sis. ylikuumenemissuojan
- kaapelin pituus 1,30 metriä ennen koteloa
- kaapelin pituus 4,00 metriä kotelon jälkeen
- CE- ja RoHS-sertifioitu
Siirrettävä efuturo-latausasema soveltuu kompaktin rakenteensa ansiosta erinomaisesti tilaa säästäväksi latausasemaksi sähkö- ja hybridiajoneuvoille. Siirrettävää latausasemaa on helppo käyttää integroidun LED-näytön ansiosta, joka tarjoaa tietoa lataustilasta tai mahdollisista virheilmoituksista yhdellä silmäyksellä. Ampeerit voidaan asettaa näytöltä välille 6–16 A. Myös latausprosessin kesto ja viive latausprosessin alussa voidaan asettaa tällä tavalla. Tällä on se etu, että voit käyttää edullista yösähköä sähkö- ja hybridiauton lataamiseen ilman että sinun on kytkettävä ajoneuvoa manuaalisesti yöllä. Laadukas muovikotelo takaa siirrettään latausaseman turvallisen käytön niin sisä- kuin ulkotiloissakin. Ergonomisesti muotoiltu tyypin 2 latauspistoke ja laadukas, pitkäikäinen kaapeli, jonka kokonaistoimintasäde on 5,5 metriä, yhdistävät siirrettävän latausaseman nopeasti ja helposti sähkö- tai hybridiautoon.
Siirrettävän latausaseman ja ajoneuvon välisen lyhyen kommunikaation jälkeen ajoneuvon akku alkaa latautua. Sen avulla latausaikaa voidaan lyhentää huomattavasti. Kun Renault Zoe -mallin latausaika on noin 25 tuntia tavanomaisesta pistorasiasta (2,3 kW), se on vain noin 16 tuntia siirrettävästä 3,7 kW:n latausasemasta.
Ominaisuudet
| Ampeerin säätö: | Kyllä |
| Johdon pituus (m): | 5,30 metriä yhteensä |
| Jännite: | 230 V / 50 Hz |
| Kaapelin muoto: | suora |
| Kaapelin poikkipinta-ala mm²: | 3* 2,5 mm² + 1* 0,5 mm² |
| Kaapelin väri: | Musta |
| Kommunikaatio: | (IEC 61851-1): Mode 2 |
| Kotelon mitat (KxLxS): | 56 x 105 x 235 mm |
| Käyttölämpötila: | - 30° – + 75°C |
| Käyttösuojaus: | ilman |
| Latauksen käynnistyksen viive: | Kyllä |
| Latausaika asetettavissa: | Kyllä |
| Latausteho: | enint. 3,7 kW |
| Lataustila: | Mode 2 |
| Malli efuturo: | efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke |
| Pakkauksen korkeus mm: | 85 |
| Pakkauksen leveys mm: | 383 |
| Pakkauksen pituus mm: | 408 |
| Parinmuodostusjaksot: | enint. 10 000 |
| Pistoke, ajoneuvon puoleinen: | Tyyppi 2 |
| Pistoke, virtaverkon puoleinen: | suko-pistoke |
| Pistokkeen jännite: | 230 |
| Sertifiointi: | CE, RoHS |
| Standardi: | EN 62752: 2016 |
| Suojausluokka: | IP 65 |
| Sähkömittari: | Ei |
| Taajuus: | 50 |
| Tasavirran vikavirran tunnistus: | Ei |
| Verkkopistoke: | suojapistotulpan suojaus enint. IP21 (02) |
| Videolinkki käyttö: | Video |
| Virran voimakkuus A: | maks. 16 ampeeria (1-vaiheinen) |
Viimeksi katseltu