Tuotteen lisäys onnistui.
efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke
efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke
- Tuotenro: 117.7610
- EAN: 4042146865217
- Special Hinta: 485,50 € *
Kuvaus
- siirrettävä latausasema standardin EN 62752 mukaisesti: 2016
- sähkö- ja hybridiajoneuvoille
- tyyppi 2 (IEC 62196-2)
- suko-pistoke
- enint. 3,7 kW latausteho
- jopa 16 A (yksivaiheinen)
- 230 V / 50 Hz
- Mode 2
- ampeerit asetettavissa: 10 tai 16 ampeeria
- vikavirtasuojakytkin RCD tyyppi A
- sis. ylikuumenemissuojan
- kaapelin pituus 1,30 metriä ennen koteloa
- kaapelin pituus 4,00 metriä kotelon jälkeen
- TÜV-testattu, CE- ja RoHS-sertifioitu
Siirrettävä efuturo-latausasema soveltuu kompaktin rakenteensa ansiosta erinomaisesti tilaa säästäväksi latausasemaksi sähkö- ja hybridiajoneuvoille. Siirrettävää latausasemaa on helppo käyttää integroidun LED-näytön ansiosta, joka tarjoaa tietoa lataustilasta tai mahdollisista virheilmoituksista yhdellä silmäyksellä. Ampeerit voidaan asettaa arvoon 10 ja 16 A. Laadukas muovikotelo takaa siirrettään latausaseman turvallisen käytön niin sisä- kuin ulkotiloissakin. Ergonomisesti muotoiltu tyypin 2 latauspistoke ja laadukas, pitkäikäinen kaapeli, jonka kokonaistoimintasäde on 5,5 metriä, yhdistävät siirrettävän latausaseman nopeasti ja helposti sähkö- tai hybridiautoon.
Siirrettävän latausaseman ja ajoneuvon välisen lyhyen kommunikaation jälkeen ajoneuvon akku alkaa latautua. Sen avulla latausaikaa voidaan lyhentää huomattavasti. Kun Renault Zoe -mallin latausaika on noin 25 tuntia tavanomaisesta pistorasiasta (2,3 kW), se on vain noin 16 tuntia siirrettävästä 3,7 kW:n latausasemasta.
Ominaisuudet
| Ampeerin säätö: | Kyllä |
| Johdon pituus (m): | 5,30 metriä yhteensä |
| Jännite: | 230 V / 50 Hz |
| Kaapelin muoto: | suora |
| Kaapelin poikkipinta-ala mm²: | 3* 2,5 mm² + 1* 0,5 mm² |
| Kaapelin väri: | Musta |
| Kommunikaatio: | (IEC 61851-1): Mode 2 |
| Kotelon mitat (KxLxS): | 56 x 105 x 245 mm |
| Käyttölämpötila: | - 40° – + 75°C |
| Käyttösuojaus: | ilman |
| Latauksen käynnistyksen viive: | Ei |
| Latausaika asetettavissa: | Ei |
| Latausteho: | enint. 3,7 kW |
| Lataustila: | Mode 2 |
| Malli efuturo: | efuturo siirrettävä latausasema tyypin 2 latauskaapelilla, 1 vaihe, enint. 3,7 kW, enint. 16 A, 230 V, Mode 2, LCD-näyttö, sukopistoke |
| Pakkauksen korkeus mm: | 90 |
| Pakkauksen leveys mm: | 386 |
| Pakkauksen pituus mm: | 406 |
| Parinmuodostusjaksot: | enint. 10 000 |
| Pistoke, ajoneuvon puoleinen: | Tyyppi 2 |
| Pistoke, virtaverkon puoleinen: | suko-pistoke |
| Pistokkeen jännite: | 230 |
| Sertifiointi: | TÜV, CE, RoHS |
| Standardi: | EN 62752: 2016 |
| Suojausluokka: | IP 66 |
| Sähkömittari: | Ei |
| Taajuus: | 50 |
| Tasavirran vikavirran tunnistus: | Ei |
| Verkkopistoke: | suojapistotulpan suojaus enint. IP21 (02) |
| Videolinkki käyttö: | Video |
| Virran voimakkuus A: | maks. 16 ampeeria (1-vaiheinen) |
Viimeksi katseltu