Tuotteen lisäys onnistui.
efuturo-seinärasia tyypin 2 pistorasialla, 3 vaihetta, enint. 22 kW, 32 A, 400 V, Mode 3, RFID-pääsynvalvonnalla, ilman sähkömittaria
efuturo-seinärasia tyypin 2 pistorasialla, 3 vaihetta, enint. 22 kW, 32 A, 400 V, Mode 3, RFID-pääsynvalvonnalla, ilman sähkömittaria
- Tuotenro: 117.7523
- EAN: 4042146865026
- Special Hinta: 1 271,00 € *
Kuvaus
- latausasema seinä- tai pylväsasennukseen standardin IEC61851 mukaisesti
- sähkö- ja hybridiajoneuvoille
- sis. tyypin 2 pistorasian (IEC 62196-2)
- enint. 22 kW latausteho
- 32 A (kolmivaiheinen)
- 400 V
- Mode 3
- vikavirtasuojakytkin RCD tyyppi B
- RFID-pääsynvalvonta
- sis. ylikuumenemissuojan
- TÜV-testattu, CE- ja RoHS-sertifioitu
efuturo-seinärasia soveltuu kompaktin rakenteensa ansiosta erinomaisesti tilaa säästäväksi latausasemaksi sähkö- ja hybridiajoneuvoille. Seinärasiaa on helppo käyttää integroidun LED-näytön ansiosta, joka tarjoaa tietoa lataustilasta tai mahdollisista virheilmoituksista yhdellä silmäyksellä. Seinärasia on suojattu tyypin B RCD-vikavirtasuojakytkimellä ja täyttää näin tiukimpien turvallisuusstandardien vaatimukset. Laadukas muovikotelo takaa efuturo-seinärasian turvallisen käytön ulkotiloissa. Integroitu tyypin 2 pistorasia yhdistää seinärasian ja sähkö- tai hybridiajoneuvosi nopeasti ja vaivattomasti henkilökohtaisella tyypin 2 latauskaapelillasi. Integroidun RFID-kortinlukijan avulla voit estää seinärasian luvattoman käytön. Sinun ei tarvitse kuin pitää RFID-korttia seinärasian vieressä. Latausprosessi aktivoidaan vasta tämän todennuksen jälkeen, seinärasia aloittaa kommunikoinnin ajoneuvon kanssa. Muunna autotallisi tai asiakaspysäköintialueesi efuturo-seinärasian avulla henkilökohtaiseksi sähkö- ja hybridiajoneuvojen latauspisteeksi. Valinnaisesti saatavissa oleva asennuspylväs antaa seinärasialle näyttävyyttä. efuro-seinärasian avulla latausaikaa voidaan lyhentää huomattavasti. Kun Renault Zoe -mallin latausaika on noin 25 tuntia tavanomaisesta pistorasiasta (2,3 kW), se on vain noin 16 tuntia 3,7 kW:n seinärasiasta ja vaivaiset 4,5 tuntia 11 kW:n seinärasiasta. 22 kW:n seinärasiasta lataaminen sujuu jopa 10 kertaa nopeammin, latausaika on tällöin enää n. 2,5 tuntia. Tässä yhteydessä on huomattava, että kotitalouksien pistorasioita ei ole suunniteltu sähkö- ja hybridiajoneuvojen lataamiseen tarvittaville sähkömäärille. Ajoneuvojen lataaminen pistorasioista on tosin mahdollista, mutta sitä tulisi pitää ainoastaan hätäratkaisuna. efuturo-seinärasian yksinkertainen asennus säästää sinut ikäviltä yllätyksiltä saadessasi sähköasentajan laskun. Asennetut komponentit ovat hyvinkin tuttuja sähköasentajallesi. Erittäin kallis tyypin B RCD-vikavirtasuojakytkin on integroitu valmiiksi efuturo-seinärasiaan. Tämä takaa parhaan mahdollisen turvallisuuden, etkä tarvitse sähköasentajaa suojakytkimen erilliseksi asentamiseksi ulkoiseen kytkentäkaappiin. Sähkömittaria ei valitettavasti voi integroida 11 kW:n tai 22 kW:n efuturo-seinärasioihimme, niiden kotelon erittäin pienen koon takia. Tarjoamme niitä varten erillisen sähkömittarin. Sähköasentaja voi asentaa sen yksinkertaisesti kytkentäkaapissa olevaan DIN-kiskoon ja liittää seinälaatikon eteen. Sähkökulutus voidaan lukea tästä MID-kalibroidusta sähkömittarista. Näin voit tarkkailla sähkönkulutustasi. Vuokranantajat voivat käyttää MID-kalibroitua sähkömittaria laskuttaakseen latausvirran kulutuksen vuokralaisiltaan.
Ominaisuudet
| Asennusmahdollisuudet: | seinäasennus tai asennus pylvääseen |
| Jännite: | 400 V DC |
| Kommunikaatio: | (IEC 61851): Mode 3 |
| Kotelon mitat (KxLxS): | 199 x 326 x 132 mm |
| Käyttölämpötila: | - 40° – + 45°C |
| Käyttösuojaus: | sis. |
| Laajennettavissa seisovalla pylväällä: | Kyllä |
| Latausteho: | enint. 22 kW |
| Lataustila: | Mode 3 |
| Malli efuturo: | efuturo-seinärasia tyypin 2 pistorasialla, 3 vaihetta, enint. 22 kW, 32 A, 400 V, Mode 3, RFID-pääsynvalvonnalla, ilman sähkömittaria |
| Pakkauksen korkeus mm: | 195 |
| Pakkauksen leveys mm: | 275 |
| Pakkauksen pituus mm: | 400 |
| Parinmuodostusjaksot: | enint. 10 000 |
| Pistoke, latausaseman puoleinen: | Tyyppi 2 |
| RFID: | Kyllä |
| Sertifiointi: | TÜV, CE, RoHS |
| Standardi: | IEC 61851 |
| Suojalaite: | RCD tyyppi B |
| Suojausluokka: | IP 55 |
| Sähkömittari: | Ei |
| Tasavirran vikavirran tunnistus: | Kyllä |
| Videolinkki käyttö: | Video |
| Virran voimakkuus A: | maks. 32 ampeeria (3-vaiheinen) |
| Väri: | Musta |
Viimeksi katseltu