Article successfully added.
Camshaft locking pin Ø 6 mm
Camshaft locking pin Ø 6 mm
- Article No.: 400.1379
- EAN: 4042146427743
- Promotional price: €7.00 *
Description
Properties
| Application range: | PSA |
| Diameter in mm: | 6,0 |
| Engine code PSA: | RFJ (EW10A), RFN (EW10J4), RLZ (EW10D), 6FZ (EW7J4) |
| OE-Code Citroen: | 0189A |
| OE-Code PSA: | 0189A |
| OEM code: | 0189A |
| Packaging contents: | 1 |
| Packaging height, mm: | 26 |
| Packaging length, mm: | 75 |
| Packaging width, mm: | 41 |
| Total length L in mm: | 62 |
| Weight [g]: | 37 |
Viewed