Article successfully added.
Wi-Fi video scope set 0°, Ø 3.9 mm
Wi-Fi video scope set 0°, Ø 3.9 mm
- Article No.: 550.7522
- EAN: 4042146783450
-
Info: Article cannot be ordered
Description
- 4 adjustable mini LED lamps
- bend radius max. 15 mm
- flexible PVC-casing
- connectable to Wi-Fi videoscope 550.7511
Properties
| Angle: | 0 |
| Aperture angle: | 60° |
| Bend radius: | max. 15 mm |
| Camera resolution: | 1600 x 1200 (YUV), 1280 x 720 (photograph) = 2.0 mega pixel |
| Connection: | USB 2.0 |
| Focused depth of field: | 1 - 1,5 cm |
| Format: | flexible PVC casing |
| Head Ø in mm: | 3.9 |
| Light source: | 6 dimmable white mini LED lamps |
| Operating temperature: | -15°C to +50°C |
| Packaging contents: | 1 |
| Packaging height, mm: | 22 |
| Packaging length, mm: | 116 |
| Packaging width, mm: | 130 |
| Protection class: | IP67 |
| Total length mm: | 1005 |
| Weight [g]: | 23 |
Viewed