Article successfully added.
Digital amp pliers 600 V
Digital amp pliers 600 V
- Article No.: 150.0926
- EAN: 4042146601341
- RRP: €65.40 *
Description
Properties
| AC voltage: | 600 |
| Accessories: | with batteries |
| Application in general: | automobile |
| Battery composition: | Alkali-Mangan (Alkaline) |
| Battery included: | Yes |
| Battery rechargeable: | No |
| Battery type: | 9V |
| DC voltage: | 600 |
| Function attribute 1: | hold functions |
| Lithium battery included: | No |
| Material1: | plastic case |
| No returns allowed: | Yes |
| Number of batteries required: | 1 |
| Packaging contents: | 1 |
| Packaging height, mm: | 50 |
| Packaging length, mm: | 220 |
| Packaging width, mm: | 90 |
| Power requirement: | 9V block battery |
| Readout: | LED display |
| Resistance measurement: | 2 megaohm |
| Storage temperature: | 0° to +50° C (14° to 122° F) |
| Temperature accuracy: | 23° C ± 5° C |
| Voltage battery: | 9 |
| Weight [g]: | 370 |
| Weight battery [kg]: | 0.047 |
| Weight class battery: | class 03 (31 - 50g) |
| Working temperature: | -20° to +60° C (30° to 140° F) |
| co-current flow: | 200 A, 600 A |
Viewed